Статьи об отдыхеКрасота и здоровье
Перша медична допомога при алергії
Алергічна реакція — надлишкова відповідь імунної системи на нешкідливі для інших людей речовини. Вона найчастіше виникає, коли у хворого існує генетична схильність до такого захворювання. Перша допомога при алергії, особливо якщо вона протікає з важкими симптомами, надається на місці. В деяких випадках необхідна навіть госпіталізація хворого.
Особливості розвитку алергії
Алергія може розвиватися як з легкими, так і з важкими симптомами. В останньому випадку говорять про анафілактичний шок1. Даний патологічний стан супроводжується наступними проявами:
- значний набряк губ, язика і повік;
- поява проблем з диханням і ковтанням;
- свистяче та утруднене дихання;
- запаморочення;
- нудота і блювання;
- рідкий стілець;
- коливання артеріального тиску;
- порушення сердечного ритму;
- втрата свідомості.
При появі таких симптомів алергії перша допомога повинна бути надана негайно. В іншому випадку хворий може померти.
Гострі алергічні стани — перша допомога
Допомога при алергії, яка розвивається в вигляді анафілактичної реакції, повинна бути надана по наступному алгоритму:
- Необхідно викликати швидку і до приїзду лікарів паралельно переходити до надання домедичної допомоги.
- Людині необхідно допомогли лягти на спину. Ноги підняти на висоту до 30 см.
- Якщо у хворого розпочалася блювота, його голову повертають на бік.
- Одяг важливо розстібнути, щоб він не перешкоджав диханню2.
- При відсутності блювоти та серйозних проблем з диханням хворому дають випити будь-який антигістамінний препарат.
- При відсутності дихання і пульсу потрібно виконати сердечно-легеневу реанімацію. Потрібно виконувати цикл 30 натискань на грудну клітку і 2 вдихання.
Якщо хворого забрала швидка, навіть після стабілізації його самопочуття необхідно пробути під наглядом лікарів мінімум 4-8 годин3. Напад анафілаксії може повторитися. В лікарні виконують діагностику і лікування алергічної реакції.
Прийом антигістамінних препаратів
Лікування алергії обов’язково проходить з допомогою антигістамінних засобів. Одним із таких являється Еріус*. Це сучасний препарат у вигляді таблеток або сиропу. Ліки блокують реакцію імунної системи організму на різноманітні алергени. При цьому діюча речовина засобу (дезлоратадин) не проникає в центральну нервову систему, тому він не викликає сонливості.
Еріус® вважається безпечним засобом, який практично не має протипоказань (крім індивідуальної непереносимості) і рідко викликає побічні дії. Засіб дозволяється застосовувати для дітей після 6 місяців в рекомендованих виробником дозах.
____________________
*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Еріус® сироп, 0,5 мг/мл по 60 мл у флаконах № 1, UA/5827/02/01 від 29.11.2017, Еріус® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 5 мг , № 10, UA/5827/01/01 від 15.02.2017
Список літератури
- Дитятковська, Є. М. Алергічний риніт. Епідеміологія, патогенез, діагностика, лікування [Текст] / Є. М. Дитятковська, І. В. Гогунська, В. О. Дитятковський. – К.: Вістка, 2014.
- Попович, В. О. Залежність вибору тактики фармакотерапії гострого риносинуситу від функціонального стану співусть приносових пазух [Текст] / В. О. Попович // Здоров’я України. – 2013.
- Пухлик, Б. М. Актуальні проблеми алергології в Україні [Текст] / Б. М. Пухлик // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. – 2005.
Отзывы: Перша медична допомога при алергії
|
|
|
|
Добавление нового отзыва
Отзыв будет размещён после проверки модератором.
|
|
|
|
|
предыдущая статья: Зачем нужна косметика для тела следующая статья: Причини алергії
|