Статьи об отдыхеОтдых в Украине
ТОП 5 водоспадів в Україні
Подорожуючи Україною, можно знайти десятки підтверджень тому, що природа – найкращий митець та художник, який малює настільки вміло, що перехоплює дух, який відкриває туристам дивовижні пейзажі та краєвиди, що стають справжнім скарбом для всього українського народу. Наприклад, водоспади. Найбільша їх кількість знаходиться в Карпатах.
Кожний водоспад вражає грайливими каскадами, дзвінкими переливами, а в ансамблі з навколишніми лісами та хащами, перед глядачами постає справжній витвір мистецтва, хоча вони і не відрізняються своїми масштабами, чималою висотою або об’ємом спадаючої води. Зазвичай, щоб дібратися до самої вершини українського водоспаду, треба пройти чималий шлях, проте такі випробування не лякають туристів. Навпаки, щоб побачити цю красу на власні очі, мандрівники перетинають сотні тисяч кілометрів, адже вона варто того.
Знаходячись поруч з водоспадом, кожен надихається його енергією, відпочиває душею та не втримується від того, щоб зробити незвичайні фотографії на згадку від подорожі. Тож, рушаймо разом туди, де відкривається природа України з іншого боку.
Ти не знаєш України, якщо не бачив ці водоспади
Окрім того, що українські водоспади дійсно дарують естетичну насолоду, коли споглядаєш за їхнім бурхливим життям, кожен має свої особливості та можливості для різнопланового відпочинку. Тож, коли випадає незапланована відпустка або наближається довгоочікуваний відпочинок з родиною, необхідно скоригувати свій туристичний маршрут у бік Західної України, де розкинулися найкращі водоспади країни:
- Гордість Івано-Франківщини та села Манява – Манявський водоспад з висотою у 20 метрів, який сьогодні має статус «Гідрологічна пам‘ятка природи місцевого значення». Саме з цієї висоти вода спадає по кількох гірних рівнях в маленьке озеро, в якому навіть дозволено купатися усім охочим. Розташований в оточенні ялинкових борів та іншої зелені, які створюють затишок навколишній місцевості, водні спади здаються ще більш могутніми. Згідно легенди, в яку свято вірять місцеві жителі, то вода тут є джерельною та має цілющу силу для жіночого здоров’я. Сюди доволі часто їдуть туристичні групи з екскурсіями, адже поруч з Манявським водоспадом знаходиться ще і археологічна пам’ятка – християнський монастир Манявський скіт, до якого веде рівна доріжка. На радість туристам, на території є спеціально відведений майданчик для влаштування пікніків;
- Ще одна перлина Івано-Франківського регіону – це Лужківський водоспад з висотою спаду у 14 метрів. Розташований він неподалеку центральної частини села Великий Рожин та на самому початку поселення Лужки в Косівському районі. Стікає цей водний каскад з найвищої точки гірського масиву Покутсько-Буковинських Карпат. Сиві та стрімкі потоки падають з похилої скелі у напрямку річки Верхньо Середньої. Яскравого фону Лужківському водоспаду додають густі лісосмуги. Вже з першого подиху на цій території, відчувається прохолодна свіжість. Сюди часто приходять, щоб очиститись від негативних думок. Водоспад є улюбленим місцем творчих людей, бо саме тут відчувається наплив натхнення;
- Водоспад «Воєводин» розкинувся на охоронній території «Соколині скелі» у Перечинському районі Закарпаття. Його протяжність 24 метри. Саме з такої висоті водні кручі спускаються донизу, а далі з реготом, поєднуюються з річкою Шипіт. Дослідники говорять, що саме землетрусу повинні завдячувати туристи, після якого в скелях була величезна тріщина, куди поступово почала стікатися вода. А от саму назву водоспаду слід тлумачити, як «виття води». Дійсно, споглядаючи на течію, мимоволі чується ніби її голос. Робітники «Соколиних скель» впевнені, що таким чином водна стихія віддає глядачам свої сили. Могутність «Воєводина» підкреслює навколишня природна краса, а саме смарагдові ліси. Буває, що мандрівникам щастить, і поблизу водоспаду їм вдається побачити територіальних тварин;
- Огорнутий легендами Джуринський водоспад завжди збирає біля себе чимало гостей Тернопільщини та паркової зони «Дністровський каньйон». З висоти майже в 16 метрів могутні водяні потоки зриваються у три каскади. Ця краса з’явилася в селі Нирків Заліщицького району не з подачі матінки-природи. Якщо вірити легендам, то колись турецькі загарбники взяли штурмом Червоногородський замок, який оточувала річка Джурин. Вони віришили позбавити місцевих жителів всіляких контактів з водою, тому змінили її русло. Існує інша версія походження водоспаду. Був час, коли господарями замку називали польських панів Понінські. Вони всіляко намагалися прикрасити навколишню територію, тому штучно зробили водоспад. Хоча і відкидати думку про те, що Джуринський водоспад – це просто прорвані крізь розмежування річкові потоки, зовсім не варто. Проте, як би там не було, а на кількість туристів це не впливає. Тут дійсно людно, бо в водоспаді можна купатися та навіть насолодитися природним гідромасажем;
- Водоспад «Кам’янка» - окраса національного парку «Сколівські Бескиди», що на Львівщині. Це саме той випадок, коли сама природа почаклувала над його створенням. Утворився він серед розбитих скель і має висоту у 6 метрів, з якої впадає у річку з аналогічною назвою. Щоб помилуватися водоспадом на споглядових майданчиках та відпочити у парку, необхідно буде заплатити, проте цей факт ніяк не впливає на кількістю його відвідувачів. Адже по дорозі до «Кам’янки», всі можуть напитися цілющої води з джерела та спробувати розгадати таємниці озера Журавлинне.
Де зупинитися поруч з водопадами?
Не дивлячись на те, що шлях до кожного водоспаду не буде для туристів легким, цей нюанс хвилює їх менше, аніж те, де можна зупинитися з ночівлею. І варіантів безліч. Наприклад, якщо планується похід до Манявського або Лужківського водоспадів, то орендувати кімнату можна або в найближчих селах, або розміститися у готелях Івано-Франківщини. Що стосується хостелів поблизу водоспаду «Воєводин», то зняти кімнату можна в гостьовому закладі Перечина «Світ сонця».
Готелі Тернополя, наприклад. «Галицький замок», «Злагода», «Калина», з радістю приймуть охочих подивитися на Джуринский водоспад, А от тих, хто не може дочекатися зустрічі з водоспадом «Кам’янка», запрошують до приватних садиб «У Василя», «Плай» та «Дольче Віта», що у Сколівському районі Львова.
Джерело: туристичний портал В-Мандри
Отзывы: ТОП 5 водоспадів в Україні
|
|
|
|
Добавление нового отзыва
Отзыв будет размещён после проверки модератором.
|
|
|
|
|
предыдущая статья: Комфортный отдых в Кирилловке на Азовском море следующая статья: Когда лучше всего приобрести авиабилет?
|
|